Skip to: site menu | section menu | main content

 

Currently viewing: www.ezzulia.nl » Verhalen

ZWARTE MAP

Pagina 2 van 4

Auteur: Nicolet Steemers
Uitgever: L.J. Veen

© Nicolet Steemers (alle rechten voorbehouden)


'Luister, Em. Ik heb die map echt nodig, want de Lancet-artikelen over harttransplantaties zitten erin. Ik wil ze vanavond doornemen.'
Ik doe een paar stappen in zijn richting. 'Nee, dat kan niet.'
Vragend kijkt hij me aan over de rand van zijn bril.
'Else komt eten.'
'Nou en?'
'Dat had ik je toch verteld?'
'Nee. Komt ze nou alweer? Ze kan hier zo langzamerhand haar intrek wel nemen.’
Ik breek de groente in roosjes. Het zijn net boompjes uit een kinderspel. Ze maken zachte knakgeluidjes.
'Je had beloofd dat je ons de hele avond gezelschap zou houden.'
Hij schudt zijn hoofd. 'Nee toch?'
'Jawel. Ze komt ook voor jou.'
Waarom zou ik zoiets beloven? Je denkt toch niet dat ik de hele avond vrouwengereutel wil aanhoren?'
'Je vindt haar best leuk.'
'Om te zien. Niet om naar te luisteren. Neemt ze dat etterbakje ook mee?'
'Remco. Ja.'
'Dan is mijn geluk compleet, met die persoonlijkheidsstoornis op twee benen. Ik moet vanavond werken.'
Hij draait zich weer om naar de monitor en klikt vinnig op zijn muis. 'Kom op, rotding.'
'Remco valt reuze mee als je hem beter leert kennen. Hij is erg gevoelig voor indrukken en hij reageert misschien wat vreemd. Else denkt dat hij een nieuwetijdskind is.'
'Ja, dat viel te verwachten na dat artikel over ADHD-gevallen die zich onbegrepen sterrenkinderen wanen. Aura en intuïtie, het wordt tijd dat die woorden uit onze taal verdwijnen. Terwijl dat joch gewoon een onversneden narcist is. Laatst, toen ik hem met zijn wiskunde hielp, dacht ik dat hij loenste. Maar hij bleek aan een stuk door naar zijn spiegelbeeld in de ruit te kijken.’ Hij haalt zijn schouders op. ‘Nou ja, zo verheffend is mijn rimpelkop natuurlijk ook weer niet.’
‘Zelfinzicht siert de mens’, antwoord ik. We grijnzen elkaar toe. Mijn hart gaat naar hem uit en het liefst zou ik hem omhelzen, maar ik vrees dat ik dan sentimenteel word.
Over sentiment gesproken: de laatste tijd betrap ik mezelf op fantasieën waarin Else mijn man tot grote steun is na mijn dood. Morbide? Misschien. Maar ik moet er gewoon niet aan denken dat die onhandige lomperd van me straks alleen in dit grote huis ronddoolt. En wat is er op tegen als twee mensen waar ik van houd straks weer een beetje gelukkig worden? Na dat vreselijke huwelijk heeft mijn vriendin ook wel weer eens recht op een leuke man. Natuurlijk, Pieter heeft een gebruiksaanwijzing. Hij is ontactisch en allergisch voor mensen onder de twintig. Maar we hebben nooit kinderen gehad en ik weet zeker dat hij aan Remco kan wennen. Ik zal ze de komende tijd nog vaker uitnodigen, maar het moet er natuurlijk niet te dik bovenop liggen.
Pieter trekt een gezicht. 'Allemachtig, nou loopt die computer ook nog vast.'
Een plotselinge vlaag van vermoeidheid trekt door mijn lichaam. Ik ga op de kruk naast het aanrecht zitten en probeer mijn ogen scherp te stellen. Pieter vloekt en drukt in het wilde weg toetsen in. Om zijn lichaam en kalend hoofd bevindt zich een heldere gloed.
Ik giechel. 'Geloof je niet in aura’s? Die van jou is anders prachtig. Nu ik het dubbel zie, komt het des te beter uit. Maar je teksten klinken niet erg gepast. Misschien moet je…'
Plotseling glijd ik van de kruk. Voor ik met mijn ogen kan knipperen lig ik op de grond. De noppen in het zeil hebben ook allemaal een aura. Pieter is blijkbaar opgestaan, want hij zit op zijn knieën naast me.
'Em? Kun je me horen?'
Hij schuift voorzichtig een hand onder mijn hoofd.
Ik knik.
'Heb je je bezeerd?'
'Nee.'

 

[lees verder] [<<]

 

Terug naar boven