Skip to: site menu | section menu | main content

 

Kijk hier voor alle voorgaande Leestips van Beldaran.

Iedere week geven wij op de site en op het forum een nieuwe Leestip van Beldaran.  Al meer dan vijf jaar zijn de Leestips een begrip op internet en het is dan ook één van de meest bekeken en meest gewaardeerde onderdelen van het forum.

Op woensdag geeft Beldaran eerst een paar cryptische omschrijvingen waarna de bezoekers op het forum kunnen proberen de Leestip te raden. Waarna op vrijdag aan alle onduidelijkheid een eind komt en Beldaran zijn nieuwe Leestip aan iedereen bekend maakt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leestip # 175

30 januari 2009 | De Leestip van Beldaran

Koningsmaker Koningsbreker
Karin Miller

(2008)


De jonge visserszoon Asher is niet gelukkig met zijn bestaan in het bekrompen dorp van zijn jeugd. Op een goede dag besluit hij dan ook zijn geluk te beproeven in het verre Dorana, de hoofdstad van het koninkrijk Lur, het thuisland van prinsen, bedelaars, huurlingen en... de Doranen, de krijgermagiėrs die het koninkrijk al eeuwenlang met hun magie beschermen. De Doranen zijn de hoeders van de plaatselijke magie. Gebruik van deze magie door de Olken, de mensen tot wie Asher behoort, leidt onverbiddelijk tot een doodvonnis. Dat Doranen en Olken derhalve met elkaar op gespannen voet leven, behoeft geen toelichting. Na een incident in de straten van Dorana komt Asher in contact met de Doraanse prins Gar die, uitzondering op de regel, geen enkel talent voor magie heeft. Gar biedt hem een baantje aan in de Koninklijke stallen en vandaar werkt Asher zich op tot diens persoonlijk adviseur. Wat Asher niet weet, is dat de leden van een geheim genootschap - dat zich tot taak heeft gesteld een eeuwenoude vorm van magie weer tot leven te wekken - elke stap die hij in Dorana doet met scherpe ogen volgen. Allemaal kijken ze uit naar de komst van de Onschuldige Magiėr, die ooit het koninkrijk voor de ondergang zal behoeden. Als De ontwaakte magiėr opent, heeft Gar zich de magie eigengemaakt die nodig is om het weer te beheersen. Zijn vriend Asher is inmiddels de machtigste Olk aller tijden in Lur. Vrede en voorspoed lijken verzekerd, alleen niet voor Morg, de zwarte tovenaarmagiėr, die gevangzit in het lichaam dat niet het zijne is en genoodzaakt is drastische maatregelen te nemen. Kort daarna komen Gar en Asher in contact met iemand, die -  maar dat beseft de koningszoon noch de visserszoon - het wankele bestand tussen de Olken en Doranen ernstig verstoort, en die van plan is het koninkrijk op verschrikkelijke wijze te vernietigen. Niemand, ook Dathne en haar Cirkel van samenzweerders niet, is voorbereid op de gebeurtenissen die zich voltrekken als de Onschuldige Magiėr zich eindelijk manifesteert?

Asher opende zijn ogen. Eindelijk. Tijd om te gaan. Hij hield zijn adem in, liet zich uit zijn oude, krakende bed glijden en zette zijn blote voeten op de grond, zo zacht als de opkomende zon de monding van de haven van Restharven kuste. In het andere bed bewoog zijn broer Bede onder de dekens. Hij gromde in zijn slaap. Asher wachtte met ingehouden adem. Bede gromde opnieuw en begon toen te snurken. Asher slaakte een onhoorbare zucht van verlichting. Barl zij dank dat ze deze kamer niet meer met Niko deelden. Die verdomde Niko werd al vloekend wakker als een vlieg een scheet liet. Als Niko hier nog had geslapen, had hij geen schijn van kans gehad om ongemerkt het huis uit te sluipen. Maar toen Wishus eindelijk met die heks van een Pippa trouwde en zijn kamer verruilde voor zijn eigen stenen huisje aan de Vishaaklaan, had Niko strijdlustig bezit genomen van de lege kamer, omdat hij vond dat die hem als oudste nog thuiswonende broer rechtmatig toekwam ? en hij was bereid dat recht met zijn vuisten te verdedigen als iemand dat onvoldoende reden vond."

Zie verder http://www.karenmiller.net/

  
Kijk hier voor de Leestip van Beldaran op het forum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to top

Terug naar boven