Skip to: site menu | section menu | main content

 

Kijk hier voor alle voorgaande Leestips van Beldaran.

Iedere week geven wij op de site en op het forum een nieuwe Leestip van Beldaran.  Al meer dan vijf jaar zijn de Leestips een begrip op internet en het is dan ook één van de meest bekeken en meest gewaardeerde onderdelen van het forum.

Op woensdag geeft Beldaran eerst een paar cryptische omschrijvingen waarna de bezoekers op het forum kunnen proberen de Leestip te raden. Waarna op vrijdag aan alle onduidelijkheid een eind komt en Beldaran zijn nieuwe Leestip aan iedereen bekend maakt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leestip # 154

Vrijdag 4 juli 2008 | Voor vandaag het eerste deel van een serie, vol drama, geweld en actie. Het 2e deel,  ‘Sanctum’, staat gepland voor november 2008.

"Ritus": Markus Heitz, 2008


Toen...
1764, Frankrijk. De bevolking van de Haute Loire leeft in angst omdat hun kinderen worden opgejaagd en vermoord. Wat is het voor verschrikkelijk Beest, dat geen jager kan vinden. De koning zet een torenhoge beloning op de kop van het Beest, zelfs het Vaticaan bemoeit zich ermee. Onder de verschillende mannen die gedreven jacht maken op de onbekende verschrikking, treffen we de houtvester Jean Chastel, die een duister geheim met zich meedraagt. Toeval of niet, regelmatig kruist zijn pad dat van de abdis Gregoria die, zo blijkt al gauw, ook iets te verbergen heeft. Geen van beiden beseft slechts een pion te zijn in een spel dat tweehonderd jaar later nog niet is uitgespeeld.

Nu...
Voor de buitenwereld is Eric Von Kastell een gevierd kunstenaar die naam en faam vergaarde met zijn duistere, soms zelfs wrede expressionistische schilderijen. De buitenwereld weet echter niet dat Von Kastell de beelden opdoet in de lange nachten waarin hij jaagt op weerwolven en andere nachtwezens die mensen opjagen en vermoorden. Als zijn vader tijdens een van deze jachten wordt gedood, gaat hij op zoek, naar de afstammelingen van het Beest dat in de achttiende eeuw een ware terreur uitoefende in de Haute Loire.

‘Met een monotoon geruis klotste de beek over de rondgeslepen stenen. De avondzon viel door de weinige openingen in het dichte bladerdek en legde een patroon van goudrode vlekken op de schaduwrijke bosbodem. Insecten op zoek naar voedsel zoemden door de warme lucht, geleid door de verlokkelijke geuren van het voorjaar, van nieuw leven en van … verrotting. Opgewonden zwermden de vliegen naar de dikke, onderste tak van een machtige beuk waaraan het stinkende kadaver van een schaap twee pas boven de grond aan een ketting hing. Direct daaronder bungelde een zeer eigenaardige, dood schepsel. ‘Krijg nou wat… zoiets heb ik nog nooit gezien.’ Jean Chastel, een man van halverwege de vijftig en van jongs af aan wildschut, kwam voorzichtig naderbij en stootte met de mond van zijn dubbelloopmusket tegen de buit. In zijn gladgeschoren, hoekige gelaat waren ontzetting, ongeloof en intense waakzaamheid te zien.’


Kijk hier voor de Leestip van Beldaran op het forum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to top

Terug naar boven